Balıkesir Ormanlık Alanlara Giriş Yasağı Kararı! – Balıkesir'de Ormana Giriş Yasak Mı?

Balıkesir Valiliği tarafından alınan son dakika kararıyla, Balıkesir'de ormanlık alanlara giriş yasağı getirildi. Kamp ve piknik faaliyetleri kapsamında yapılan etkinlikler yasaklandı. Balıkesir'deki hangi ormanlarda giriş yasaklandığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Balıkesir Ormanlık Alanlara Giriş Yasağı Kararı! –  Balıkesir'de Ormana Giriş Yasak Mı?

Son dakika duyurusuna göre, Balıkesir Valiliği resmi internet sitesi üzerinden ormanlık alanlara giriş yasağı kararı yayımladı. Bu karara göre, Balıkesir genelinde ormanlık alanlara girişlerde kamp ve piknik faaliyetleri yasaklanmıştır. Balıkesir'de hangi ormanlara giriş yasaklandı ve hangi ormanlarda piknik veya kamp yapmak yasaklandı? İşte bu konuda merak edilen bilgiler.

2023 Yılı Hangi İllerde Ormana Giriş Yasak Tam Liste İçin Tıklayınız

  Balıkesir'de Ormanlık Alanlara Giriş Yasağı Kararı  

T.C.
BALIKESİR VALİLİĞİ
Basın Bülteni (2023/383)
 
 
Meteorolojiden alınan son bilgiler çerçevesinde, önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının yükseleceği ve rüzgârın kuvvetli olarak etki göstereceği göz önüne alınarak orman yangını riskinin artacağı değerlendirilmiş olup aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir.
 
1- Balıkesir İli genelinde bulunan bütün orman alanlarına giriş ve çıkışlar 24.06.2023 tarihinden itibaren 30.09.2023 tarihine kadar yasaklanmıştır.
 
2- Balıkesir İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu'nun 23.05.2023 tarihli ve 2023/1 sayılı Kararının 42. maddesinde sayılan mesire alanları, tabiat parkları ve günübirlik kullanım alanlarına ancak kontrollü olarak girilebilecek ve bu alanlarda sadece ateşsiz olarak piknik yapılabilecektir.

İfade bırak!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow