Barbie vs Oppenheimer Kapışmasında Kazanan Kim?

Zıtlıkların Dansı: Oppenheimer ve Barbie Filmlerinin Karşılaştırması

Barbie vs Oppenheimer Kapışmasında Kazanan Kim?

Sinema dünyası, farklı türlerdeki filmler aracılığıyla izleyicilere çeşitli hikayeler ve deneyimler sunar. Bu deneyimlerin çeşitliliği, dünyanın farklı alanlarından ilham alan filmlerle zirveye çıkar. Bu yazıda, tarihin önemli bir figürü olan fizikçi J. Robert Oppenheimer'in ve moda dünyasının simgesi Barbie bebek karakterinin filmlerini karşılaştırmak için bir araya geliyoruz.

Birbiriyle neredeyse hiç alakası olmayan bu ikilinin aynı anda filmleri çıkınca karşılaştırılmaları da kaçınılmaz oldu. Barbie'nin pembeliği, Oppenheimer'in siyah dünyasıyla karşı karşıya kaldı. Fakat ilk günün sonunda ezici üstünlükle Barbie Oppenheimer'i ikiye katladı.

Peki ülkemizde durum nasıl? Aşağıdaki haritadan anlaşılacağı üzere ülkemizde tercih edilen taraf küçük bir farkla (%52) Oppenheimer oldu.

Hangisi daha iyi tartışmasındansa biz iki filmin de keyfinin çıkarılabileceğini düşünenlerdeniz. Barbie biraz daha çerezlik bir filmken, Oppenheimer daha kasvetli ve dikkatli izlenmesi gereken bir film. Eğer iki filme aynı anda gitmeyi düşünüyorsanız ya pembe bir takım elbisesi alın ya da yedek kıyafetinizi yanınızda getirin. Çünkü iki film tarz olarak neredeyse ayrı iki uçta bulunuyor.

İfade bırak!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow