Edirne Ormanlık Alanlara Giriş Yasağı Kararı! – Edirne'de Ormana Giriş Yasak Mı?

Edirne Valiliği tarafından alınan son dakika kararıyla, Edirne'de ormanlık alanlara giriş yasağı getirildi. Kamp ve piknik faaliyetleri kapsamında yapılan etkinlikler yasaklandı. Edirne'deki hangi ormanlarda giriş yasaklandığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Edirne Ormanlık Alanlara Giriş Yasağı Kararı! –  Edirne'de Ormana Giriş Yasak Mı?

Son dakika duyurusuna göre, Edirne Valiliği resmi internet sitesi üzerinden ormanlık alanlara giriş yasağı kararı yayımladı. Bu karara göre, Edirne genelinde ormanlık alanlara girişlerde kamp ve piknik faaliyetleri yasaklanmıştır. Edirne'de hangi ormanlara giriş yasaklandı ve hangi ormanlarda piknik veya kamp yapmak yasaklandı? İşte bu konuda merak edilen bilgiler.

2023 Yılı Hangi İllerde Ormana Giriş Yasak Tam Liste İçin Tıklayınız

  Edirne'de Ormanlık Alanlara Giriş Yasağı Kararı  

İçinde bulunduğumuz yaz mevsimiyle birlikte bölgemizin hava sıcaklıklarında görülen artışlar, ormanlık alanda yoğunlaşan insan ve araç hareketliliği ile kasten ya da kusurlu davranışlar neticesinde orman yangınlarının meydana gelebileceği değerlendirilmektedir.

Belirtilen nedenlerle;

6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 74.maddesi ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66.maddeleri uyarınca ormanlık alanlara girişlerin 28 Haziran 2023-15 Ekim 2023 tarihleri arasında yasaklanması kararı alınmıştır.

  • Edirne İli sınırları dahilinde bulunan orman parkları ve tabiat parklarında piknik yapmak, spor, yürüyüş vb. faaliyetlerde bulunmak serbesttir.
  • Orman üretiminde çalışanlar, tarım-hayvancılık-arıcılık vb. zirai faaliyetlerde bulunanlar bu yasaktan muaftır.
  • Edirne İli mülki hudutları içerisinde her türlü anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden toplanan dalların ve bitki örtüsünün yakılması yasaktır.
  • Ormanlık alanlara yakın yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına izin verilmeyecektir.
  • İlçe Kaymakamlıklarımız ve Orman İşletme Müdürlüklerimiz koordinasyonunda genel kolluk ve orman kolluğundan oluşturulan denetim ekipleri etkin bir şekilde gözetim ve denetim yapacaklardır.
  • Yukarıda belirtilen karar ve önlemlere aykırı hareket edenler hakkında 6831 sayılıOrman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu uyarınca idari ve adli işlem yapılacaktır.

İfade bırak!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow