Ormanlara Girmek Yasak Mı? 2023 – Hangi İllerde Ormana Giriş Yasaklandı?

2023 yılında ormanlara giriş yasağı hangi illerde uygulanıyor? İşte ormanlık alanlara kamp ve piknik yapma yasağı olan iller.

Ormanlara Girmek Yasak Mı? 2023 – Hangi İllerde Ormana Giriş Yasaklandı?

Son yıllarda ülkemizde meydana gelen orman yangınları, 2023 yılında da ormanlık alanlara giriş yasağı uygulanıp uygulanmayacağı konusunda merak uyandırmaktadır. Yangınlar sonucunda birçok ormanlık alan zarar görmüş ve pek çok nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan canlı yaşamlarını yitirmiştir. Bu üzücü olayların tekrarlanmaması adına bir dizi önlem alınmış ve ormanlık alanlara giriş yasakları uygulanmaya başlanmıştır. acemirehberi.com ekibi olarak, il valilikleri, Orman Genel Müdürlüğü İl Müdürlükleri ve belediyeler tarafından alınan orman yasaklarıyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaktayız.

2023 yılı Haziran ayı itibarıyla, ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı iller yeni açıklanmaya başlanmıştır. Bu yasaklar kapsamında çeşitli illerimizdeki ormanlık alanlarda kamp, piknik, fotoğrafçılık, doğa yürüyüşü, ATV turu, bisiklet turu gibi faaliyetler de yasaklanmıştır. Ancak, hangi illerde ormana giriş yasağı olduğunu merak ediyorsanız, aşağıda size derlediğimiz liste bulunmaktadır.

Hangi İllerde Ormana Giriş Yasaklandı?

Not: Yeni yasaklar geldikçe listemiz güncellenecektir.

İfade bırak!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow