Steam Next Fest 2023 Başladı! Türk Oyunları Demolarıyla Dikkat Çekiyor

Steam Next Fest 2023 başladı! Türk oyunları demo sürümleriyle dikkat çekiyor. Bu blog yazısında öne çıkan Türk oyunlarının detaylarını inceleyin ve Steam Next Fest'teki heyecana siz de katılın.

Steam Next Fest 2023 Başladı! Türk Oyunları Demolarıyla Dikkat Çekiyor

Merhaba Oyun Severler! Steam Next Fest 2023, heyecanla beklenen bir etkinlik olarak başladı ve oyunculara yüzlerce oyunun demo sürümlerini deneme fırsatı sunuyor. Bu etkinlikte, Türk yapımı PC ve konsol oyunları da büyük ilgi görüyor. Ülkemizde özellikle bu yıl şahlanan Türk oyunlarının demo sürümleri de indirmeye açılmış durumda.

İşte sizin için öne çıkan Türk oyunlarının detayları!

  • The Unfettered
  • Death Relives
  • Survivors of the Dawn
  • New Cycle
  • Scions: Battle Eternal
  • Judero
  • Digs
  • Ojiv

The Unfettered

Türk yapımı souls-like oyunu The Unfettered da oyuncuların karşısına çıkan yapımlar arasında yerini alıyor. Trender Software’in geliştirip yayınladığı oyun özellikle grafikleriyle büyük ilgi çekmeyi başarmıştı. Şimdi oyuncular demoyu indirerek oynanışını test edebilir ve gerekiyorsa geliştiriciye geri bildirim yoluyla görüşlerini de iletebilirler.

Death Relives

Nyctophile Studios tarafından geliştirilen ilgi çekici hayatta kalma ve korku türlerindeki oyun da oyuncuların karşısına çıkmış durumda. Bu yıl içerisinde karşımıza çıkması planlanan oyun ilk bakışta AAA bir korku oyunu gibi görünse de bizim topraklarımızdan, gurur duyduğumuz bir Türk stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Denemeden geçmeyin deriz.

Survivors of the Dawn

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını indieGiant’ın yaptığı aksiyon rogue-like türündeki Survivors of the Dawn da Steam Next Fest kapsamında demo sürümü yayınlanan oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer hızlı ve biraz da zor oyunlarla aranız iyiyse mutlaka bir göz gezdirin deriz.

New Cycle

Core Engage tarafından geliştirilen şehir kurma ve strateji türündeki New Cycle bu yılın en merakla beklenen Türk oyunları arasında yerini alıyor. Yayıncılığını Daedalic Entertainment’ın yaptığı oyun grafikleri ile dikkatleri üzerine çekerken güneşin patlaması sonucunda kıyametten çıkmış gibi görünen dünyası ile oyuncuları yeni bir maceraya sürükleyecek gibi görünüyor. Küçük bir sığınaktan büyük bir metropole ilerleyen seyahatimiz sırasında hayatta kalmaya çalışacak ve stratejiler geliştirerek kendi hayal ülkemizi kurabileceğiz.

Scions: Battle Eternal

ProjectFlyingCat tarafından geliştirilen aksiyon rogue-like türündeki izometrik hack and slash oyunu da demosu yayınlanan oyunlar arasında yerini aldı. Daha önce sizlerle bir oynanış fragmanını da paylaştığımız oyun şu anda tüm oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda. Demo sürümünü tıpkı New Cycle’da da yapabileceğiniz gibi Steam’den indirebilirsiniz.

Judero

Özgün müzikleri ve grafikleriyle oldukça tatlı görünen Judero da Steam Next Fest kapsamında deneyebileceğiniz oyunlar arasında bulunuyor. Soul Searching ve Pill Baby oyunlarıyla tanıdığımız Kayabros’un J.King-Spooner ile birlikte geliştirip yayınladığı oyunun yapısı ve sanat tarzı ortaya çok iyi bir iş çıkacağının mesajını veriyor. Henüz bir çıkış tarihi bulunmasa da fikir edinmek adına Steam’den demosunu deneme şansınız bulunuyor.

Digs

Kule savunma türünde Catchy tarafından geliştirilip yayınlanan Digs de yine demosuyla oyuncuların karşısına çıkmış durumda. Tatlı grafikleri ve rogue-like deckbuilder öğeleri barındıran oyun farklı bir deneyim arayan herkesin geçerken uğraması gereken bir yapım gibi görünüyor.

Ojiv

Ritim oyunlarıyla aranız iyiyse ve animelerden hoşlanıyorsanız Ojiv sizin için güzel bir seçenek olabilir. An itibarıyla Steam Next Fest kapsamında demo sürümü yayınlanmış durumda. Oyunun da bu yıl içerisinde çıkması planlanıyor.

Unutmayın, Steam mağazasına giderek diğer Türk yapımı oyunları da keşfedebilirsiniz. Steam Next Fest 2023 süresince yüzlerce oyunun demo sürümlerini ücretsiz olarak deneyimleyebilir ve geleceğin oyunlarına şimdiden bir göz atabilirsiniz.

İfade bırak!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow