Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. Halka Arz Oluyor.

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş'nin heyecan verici halka arzı hakkında detaylı bilgiler. Halka arz tarihi, fiyatı, dağıtım modeli ve yatırım fırsatlarına dair tüm detayları öğrenin. Enerji sektöründe yatırım yapmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat!

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. Halka Arz Oluyor.

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş Halka Arzı: Detaylar ve Bilgiler

Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş, halka arz oluyor ve enerji sektöründeki yatırımcılar için büyük bir fırsat sunuyor. Bu halka arzla ilgili tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Halka Arz Detayları

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş, halka arz talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından borsada işlem görmeye başlayacak. Şirket'in mevcut sermayesi 245,4 milyon TL iken, artırım sonrası 280,5 milyon TL'ye yükseltilmiştir. Bu artırım sırasında toplam 35,1 milyon TL nominal değerli pay halka arza çıkarılacaktır.

Halka Arz Tarihi ve Fiyatı

Tatlıpınar Enerji'nin halka arz tarihi 10-11 Ağustos 2023 olarak açıklanmıştır. Halka arz için talep toplama süresi 3 gün olacak. Şirket hisse senetleri 22,50 TL fiyatla halka arz edilecek.

Hisse Kodu ve Dağıtım

Tatlıpınar hisse senetlerinin borsa kodu #TATEN olarak belirlenmiştir. Şirket, halka arzda eşit dağıtım prensibini benimseyecektir, bu da daha fazla yatırımcının fırsattan yararlanabileceği anlamına gelmektedir.

Halka Açıklık Oranı ve Katılım Miktarları

Tatlıpınar Enerji'nin halka arz açıklık oranı %25,04'tür. Toplamda 70,2 milyon adet lot dağıtılacak olup, katılıma göre pay miktarları tahminen belirlenmiştir:

  • 500 Bin katılım – 99 Lot (2228 TL).
  • 1 Milyon katılım – 50 Lot (1105 TL).
  • 1.2 Milyon katılım – 41 Lot (922 TL).
  • 1.4 Milyon katılım – 35 Lot (787 TL).
  • 1.6 Milyon katılım – 30 Lot (675 TL).
  • 1.8 Milyon katılım – 27 Lot (607 TL).
  • 2 Milyon katılım – 25 Lot (562 TL).

Yatırım İçin Aracı Kurum

Tatlıpınar Enerji hisse senetlerine yatırım yapmak isteyenler, Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla işlem yapabilecekler.

İfade bırak!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow